Proč dát přednost koberci před jinou krytinou na podlaze

Proč dát přednost koberci před jinou krytinou na podlaze


Co dát na podlahu? Keramiku, dřevo, vinyl, nebo plovoucí podlahu? Tyto úvahy dnes možná pro někoho překvapivě předčí jediné slovo: Koberec.žena stojící na koberci

Kobercový trend

Doba se mění a spolu s ní i názory člověka na celou řadu bytových doplňků a základního vybavení našeho domova. Velký boom můžeme zaznamenat u tzv. chytrých zařízení, prvků chytré domácnosti, jako je regulace osvětlení nebo vytápění, ale také v názorech na malbu v interiérech a na podlahovou krytinu. Lidé postupně zjišťují, že podlaha z vinylu, z lamina či dlažby v místnostech, které obýváme nejčastěji, je studená, neosobní, nepříliš útulná a také přispívá ke zvýšení úrovně hluku.
Kobercový trend se začal projevovat před několika lety, kdy se na studeném povrchu plovoucích podlah a dlažby začaly prosazovat kusové koberce, a vzhledem k náročnější údržbě těchto povrchů a větší náchylnosti na poškození se pozornost zájmu upíná na kobercovou metráž.
Nejteplejší povrch – nemusíte mít ani topení v podlaze a přesto můžete našlapovat bosou nohou po něčem teplém a hebkém, což je příjemné zvláště po probuzení, cestou na toaletu nebo do koupelny.kočka na koberci
Obrovský výběr barev a vzorů – syntetické i přírodní materiály se dnes podílí na výrobě v tolika barvách a vzorech, že bychom jich napočítali několik desítek tisíc. Vybrat mezi nimi ten ideální není zrovna snadné, ale k tomu slouží vzorkovníky a také některá zajímavá bytová řešení různých designérů, která se objevují na Internetu.
Jednoduchá údržba – plovoucí podlaha a dřevo nesnese vodu a vlhkost, dlažba je křehká a snadno se poškodí a spáry se špatně čistí. A koberec? Ten snese hodně a navíc jej můžete pravidelně nechat vyčistit, nejlépe jednou až dvakrát ročně. Čištěním koberců https://www.wismont-cisteni.cz/cenik/ se dnes zabývá řada firem a disponují-li systémem Rotovac, je výsledek až překvapivý.