KLT boxy pro vaše ovoce


Naše země byla za socialismu plně soběstačná z hlediska pěstování zemědělských komodit, a část úrody dokonce vyvážela za hranice. Tehdy šlo pochopitelně o státy socialistického bloku a RVHP, ovšem podstatné je, že je na našem území stále dostatek kvalitní orné půdy. V devadesátých letech se tu provedlo mnoho necitlivých zásahů do krajiny i do struktury pěstovaných plodin, například s velkou převahou technické řepky, ovšem časy se mění a přibývá soukromých pěstitelů různých farmářských produktů. Poměrně často hlásí obecní a městské rozhlasy, že přijíždí do dané oblasti soukromí pěstitelé s nabídkou meruněk a broskví, jablek, hrušek, jahod, švestek, ale i květáku, okurek, zelí, červené řepy a mnoha dalších plodin.

sklizeň jablek

O rozvoz ovoce a zeleniny je mezi lidmi obrovský zájem, jednak, zvláště senioři, nejsou závislí na přepravě osobním autem či hromadnou dopravou do velkých nákupních center, a pak mají k dispozici kvalitní české suroviny přímo nedaleko jejich bydliště.

Úspěch samotného rozvozu zemědělských komodit také ovlivňují přepravní nádoby. Někteří pěstitelé stále lpí na dřevěných bedýnkách, ale s nimi také přichází řada problémů, například při samotné přepravě. Naložíte do auta vedle sebe pět stohů z bedýnek, až do výšky šesti vrstev, a za první zatáčkou se vlivem setrvačné síly bedýnky nakloní a zřítí. Bedýnky ze dřeva nemají žádné zářezy, aby do sebe dobře zapadly, toto umožňují například KLT boxy.

červená jablíčka

KLT přepravka je výrobek ze zdravotně nezávadného polypropylenu s větracími otvory. Umístíte do ní jakékoli druhy ovoce a zeleniny, které jsou schopné převozu ve větších přepravních bednách, zpravidla s pevnou slupkou a větších rozměrů, například jablka, hrušky, švestky, dýně, melouny, okurky, papriky atd. Pochopitelně se nehodí pro skladování a přepravu extrémně měkkých plodů – borůvek, malin či jahod.