JAK ŠETŘIT ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Lidé se stále více snaží zaměřit na ochranu životního prostředí a vymýšlí různá alternativní řešení, jak přírodu ušetřit. Vznikají různá ekologická hnutí, veganská hnutí a různé projekty, které vysazují nové stromy, zachraňují poraněná zvířata a snaží se edukovat lidi, aby věděli, jak na to. Tak jak můžete alespoň trochu přispět vy?

barevné látky

Třiďte odpad

Odpad třídí stále více domácností a na každém kroku se vyskytují koše na tříděný odpad. Stačí je jenom využívat. I v domácnosti třiďte papír, plasty, sklo anebo bioodpad. Existují na to speciální pytle, pokud k nim nemáte přístup, stačí například papírové krabice nebo látkové pytle.

Látkové pytlíky

Pokud nakupujete často ovoce a pečivo, jistě ho dáváte do igelitových sáčků na jedno použití. Ty poté v domácnosti vyhodíte do odpadkového koše. Na internetu se dají sehnat speciální látkové pytlíky na ovoce, které se dají použít opakovaně a ve většině obchodech jsou tolerovány.

Vlastní tašky na nákupy

I když jsou v některých obchodech již k dostání papírové ekologické tašky, stále převládají tašky plastové. Proto je nejlepší koupit si nějakou látkovou tašku, nebo tašku skládací, a nosit je všude s sebou. Nebudete tak muset platit peníze za tašky a ještě ke všemu ušetříte životní prostředí.

poštovní obálky

Obaly a obálky

Posílání zpráv a věcí poštou spotřebuje velké množství kartonu a obálek. Dnes již existují speciální boxy nebo obálky, které se dají použít vícekrát. Seženete je všude na internetu.

Kompost

Pokud máte vlastní zahradu, založte si na ní malý kompost. Zužitkujete tak všechny šlupky a organické odpady z Vaší kuchyně. Jejich rozkladem získáte dokonalé hnojivo pro Vaše záhony a zeleninu. Můžete si ho stlouct ze dřeva, nebo koupit kdekoliv v zahradních potřebách.

Plastové obaly

Zkuste nekupovat vakuované potraviny s věci, které jsou zabalené v hromadě plastu. Také kupujte velká balení potravin, nebudete muset kupovat obaly vícekrát.

Snad se časem dočkáme trochu více šetrnějšího přístupu ke všemu okolo nás.

Category Nezařazené