Vlastní dům

Máte byt anebo dům? A co vaše zahrada? Je taky velká nebo malá? Já jsem velmi ráda, mám dům, který jsem si opravdu vysnila. Ale musím říct, že předtím jsem žila osm let v bytě. A to tedy v nájmu. A musím říct, že se to absolutně nevyplatí. Nyní, když to počítám, tak se mi to absolutně nevyplatilo a za těch osm let jsem dala tolik peněz, že se mi chce z toho až brečet. A tak jsem si řekla, že si raději ušetřím nějaké peníze, abych si potom mohla vzít hypotéku. A to doporučuji i vám, pokud to jde. Hypotéka se vyplatí. Myslím, že v dnešní době se vyplatí mít vlastní bydlení. Je to podle mě skvělá investice do budoucna. Vlastní byt anebo dům. Ano, sice jsem v pohanila byt, ale myslela jsem to tak, pouze když je člověku nájmu a platí pravidelně nájem. Podle mě je to škoda a vyhozené peníze. Jenže sice chápu na druhou stranu, že někteří lidé na hypotéku opravdu nemají. Anebo už jsou tady takoví lidé, kteří chtějí raději cestovat, tak proto raději žijí v nájmu.

Mít dům je můj sen.

Třeba můj kamarád s mojí kamarádkou. Oni žijí v bytě dva plus jedna a jsou takoví, že raději cestují, a tak, než aby raději platili nějaký velký byt a velký nájem anebo platili velký dům, tak se rozhodli, že budou mít jenom malý byt prý jim stačí. Jsou prý velmi často na cestách. Tak by se jim velký dům nevyplatilo.

Líbí se mi moderní architektura.

A prý by jim taky zarostlá zahrada dělala velké problémy, protože by ji prý neměl kdo sekat. Myslím, že zahrada je taky prima, ale pouze pokud jí využijete. Znám taky případy, kdy lidé mají velký dům a zahradu. Ovšem dům využívají perfektně, ale zahrada je zarostlá, že až je to škaredé. V takovém případě myslím, že se vyplatí zase byt. A je jedno, jestli v osobním vlastnictví anebo v nájmu. Myslím, že všechno má svá pro a proti. Záleží na tom, jakým kdo chce mít život. Každému totiž v životě vyhovuje něco jiného, takže se nedivím, že každý se rozhodně podle svého životního stylu. Mít byt anebo dům je velké rozhodnutí.