Hubnutí by nemuselo být tak zlé

Zhubnout pár kilogramů není zase tak složité, nicméně ubrat zhruba dvacet třicet kilo na váze už je docela jízda. Abyste ji zvládli, budete potřebovat hodně trpělivosti, a hlavně dobrou metodu. Pro obézní jedince je určitě hubnutí zcela zásadní, jelikož takové lidé mají v životě celou řadu těžkostí. Nejenže jsou náchylnější k rozvoji různých duševních onemocnění, ale přemíra tuků v těle mimo jiné ovlivňuje také jejich tělesné zdraví. Jednoduše řečeno, nebudete-li hubnout, dříve nebo později za to zdravotně zaplatíte. A to jistě nechcete.

Hamburger

Spousta lidí se dá do hubnutí, aniž by k tomu vůbec měli nějaký důvod. Ano, i jedinci, co to vůbec nepotřebují, ubírají na váze. A zcela zbytečně. Než se tedy do toho pustíte, je rozhodně dobré zjistit si své BMI, které je daleko přesnější než pouhopouhá hmotnost. Za pomocí BMI kalkulačky bmikalkulacka.cz se jedná o otázkou několika málo vteřin. V případě, že výsledek bude jasně hovořit pro redukční dietu, dejte se do toho.

Hrozno

Na tloušťku se zeleninou

I když to zní jako klišé, bez změny jídelníčku toho moc neuberete, a to i když budete mít trénink jako špičkoví atleti. I ti totiž mají vlastní speciální jídelníček. Základem by samozřejmě měla být zelenina. A proč samozřejmě? Protože obsahuje celou řadu vitamínů a minerálů. Navíc je takřka zcela prostá kalorií, což znamená, že můžete jejím prostřednictvím ukojit pocit hladu, ale nenaberete ani deko navíc. Když k tomu přidáte ještě konzumaci luštěnin jako jsou čočka či fazole, máte v podstatě vyhráno.

Je potřeba navštívit odborníka?

V případě, že vám budou kilogramy mizet před očima a nebudete se během hubnutí cítit nějak malátně či nepříjemně, není potřeba vyhledávat dietologa ani nutričního poradce. Někdy se však může stát, že vám zvolená dieta příliš nesedne a buďto nefunguje, jak má, nebo funguje, ale necítíte se ve své kůži. V takových případech je dobré konzultaci s odborníkem neodkládat.