Kdy je vhodné použít sedací vak

Ať se nám to líbí, nebo ne, faktem je, že velká většina z nás tráví převážnou část dne sezením, ať už doma, v práci či ve škole. To má samozřejmě nepříznivé účinky především na páteř. Abychom jim předešli, je nutná volba správného sedacího nábytku.

Toho existuje skutečně mnoho druhů a typů, od kancelářských židlí, které podporují správný styl sezení, přes pohodlné gauče či měkká, hluboká křesla. Jedním z těch, které se na našem trhu objevily relativně nedávno, je pak sedací vak.

beanbag1

V podstatě se jedná o látkový pytel, naplněný nejčastěji drtí. Jeho hlavní předností je pohodlnost, neboť se přizpůsobí jakémukoliv stylu sedu. Můžeme na něm sedět či ležet, vždy si však můžeme být jisti, že to bude pohodlné.

Další výhodou je nízká hmotnost a snadná skladovatelnost. Navíc není problém je přenést, kamkoliv potřebujeme. I v tomto ohledu se nám tedy bez problému přizpůsobí.

Ovšem, jak už to bývá, ani zde není vše jen zalité sluncem. I tyto vaky mají své nevýhody. Tou první je, že sedíte v podstatě na zemi. To může představovat problém, pokud chcete pracovat u stolu klasické velikosti. Rozhodně se tedy nehodí jako náhrada klasické židle.

beanbag2

Také je potřeba si uvědomit, že příliš nepodporuje správný styl sedu. Pokud jej tedy budeme dlouhodobě často používat, můžeme počítat s problémy s páteří. To platí především pro děti, které jsou i v tomto směru ještě ve vývinu.

To však neznamená, že nemá své využití. Hodí se například jako posezení u konferenčních stolků, kde vytváří útulnou, domácí atmosféru, což je něco, co je v tomto případě velmi žádoucí.

Také je můžeme umístit do dětského pokoje, aby náš potomek při hraní neseděl na studené zemi. Díky tomu můžeme zabránit tomu, aby nastydnul. Samozřejmě je však nutné jej zároveň vést ke správnému stylu sezení u běžného stolu.

Je tedy vidět, že i tento typ sedacího nábytku má své místo. Každý pak může sám zvážit, zda je zrovna pro něj vhodným řešením.