Údržba šroubových kompresorů

Některé firmy se bez kompresoru rozhodně neobejdou, ovšem ten potřebuje i pravidelnou údržbu. V případě potřeb se nevyhnete ani specializovaném servisu.

Údržba šroubových kompresorů

Pravidelnost je nutností

V sériové výrobě pracuje spousta strojů, přičemž my se dnes podíváme konkrétně na kompresory. Je to velmi užitečný stroj, který nám neustále v případě potřeby dodává potřebné množství stlačeného vzduchu. Pokud tedy chcete, aby stále pracoval jako nový, tak je nutné se věnovat pravidelné údržbě, protože ta zajistí, že prodloužíte výrazně životnost. Z ekonomického hlediska se navíc vyplatí mít delší dobu jeden stroj než kupovat vlivem zanedbané péče po krátké chvíli nový.

šroubový kompresor

Začíná se většinou vypuštěním kondenzátu, přičemž ty nejlepší stroje to umí automaticky. Hlavně si dávejte pozor na pravidelnost výměny oleje, protože vyjetý či starý olej snadno nenávratně poškodí zařízení. Dále si musíme dávat pozor, aby ve vedení vzduchu nebyl žádný problém. Vzduch se také nějak musí dostat do stroje, ale nesmí s sebou vzít prach a nečistoty. Tomu zabraňuje vzduchový filtr, který nepořádek zachytává, a proto jej musíme čistí a měnit za nový.

Servis

Žádný stroj ani součástka nemá neomezenou výdrž, a proto se musí některé součástky jako například olejový filtr pravidelně měnit. Servis kompresorů se skvěle postará o veškeré šroubové kompresory, takže nemusíte řešit co máte za značku, protože zkušení zaměstnanci se postarají o každý kompresor. Udělají Vám zde kompletní pravidelný servis, jenž se odvíjí podle hodin používání či určité doby, takže kompresor bude neustále připraven k práci a v tom nejlepším stavu, což má velmi pozitivní vliv na životnost bez problémů. Takže když do této firmy budete dávat svůj šroubový kompresor pravidelně, tak se rozhodně můžete těšit na jeho spolehlivý chod.

vybavené dílna

Dobrý stav také znamená, že nebudete muset platit tolik peněz za servisní náklady a zbytečné opravy, a proto se servis z dlouhodobého hlediska vyplatí. Pokud se Vám kompresor porouchá, tak nemusíte zoufat, protože tady se na něj podívají a provedou kvalitní opravu za rozumné peníze.