Přesvědčte se na vlastní oči, jak se bydlí v mobilním domě

Přesvědčte se na vlastní oči, jak se bydlí v mobilním domě

Přijďte se podívat na nové mobilní domy a prohlédnout si tak své možné budoucí bydlení. Možná budete překvapeni, že v mobilním domě najdete tolik prostoru jako v klasickém menším městském bytě, a dokonce se od sebe nebudou lišit ani svým vnitřním vybavením. A jak všichni dobře víme, vidět něco na vlastní oči je mnohem lepší, než si o tom jen něco přečíst anebo si nechat něco vyprávět.
interiér skica.jpg

Mezi mobilním domem a klasickým bytem vevnitř nepoznáte rozdíl
Mnoho lidí totiž žije v mylné představě o tom, jak takový mobilní dům vypadá a jak funguje. Lidé si pod pojmem mobilní dům stále představují něco jako maringotku na kolečkách, tedy vůz, který tvoří čtyři bílé stěny, mezi které byste se měli nastěhovat. To je ovšem jeden velký omyl. Když vstoupíte dovnitř, do mobilního domu, tak prakticky nerozeznáte rozdíl, zda se jedná o klasický byt či mobilní dům.
Měníte-li adresu, vezměte svůj dům s sebou
Pojmenování mobilní dům vzniklo od toho, že tento typ stavby nemá pevné základy spojené se zemí. Takový dům vzniká tak, že jej odborná firma zhotoví ve své výrobně a na konečné místo jej posléze doveze speciálním vozidlem. Dům tak nemá žádné pevné, zděné ani betonové základy. Ovšem při bydlení to vůbec nepoznáte. Nicméně jeho velkou výhodou je to, že pokud se náhodou někdy v budoucnu rozhodnete změnit působiště, můžete vzít svůj dům s sebou, což vám výrazně sníží náklady spojené se změnou bydliště.
poskládaný dům.jpg
A pokud tomu stále nevěříte a máte pocit, že se jedná o neověřený způsob bydlení, který by vás mohl v budoucnu nějak nepříjemně překvapit, tak bude nejlepší, když si projdete reference spokojených zákazníků a rovnou se pobavíte s někým, kdo již v mobilním domě nějaký ten pátek žije. Ten vám jistě potvrdí, že takový život je k nerozeznání od toho, na jaký jste zvyklí. Tedy alespoň pokud pomineme to, že nemusíte žít pod jednou střechou s nikým, s kým nechcete a jste tak ve svém domě svými vlastními pány. A to je k nezaplacení.