Poradíme Vám s výběrem hodinek

Hodinky představují nadčasovou věc, která je nutnou součástí šatníku mnoha lidí, v dnešní době toho dokážou mnohem víc, než si myslíte. Náramkové hodinky jsou perfektním módním doplňkem a my vám poradíme, jak ho vybrat.
hodinky, tužka a brýle.jpg
Hodinky pro sportovce
Pokud vybíráte tento doplněk pro aktivního člověka, určitě se podívejte na nabídku sportovních kousků. Mají jednoduchý design odpovídající potřebám, jsou vyráběny z odolných materiálů, tudíž se nejedná o kousek náchylný k poškození. Navíc dokážou víc, než jen ukazovat čas. I hodinky v základní výbavě dnes mají funkci stopek či časovače, lepší modely vám dokonce dokáží měřit tep nebo spočítat počet kroků, které jste udělali. Můžete tak udržet své tělo v kondici. Firmy dokonce nabízejí hodinky určené přímo pro jednotlivé sportovní disciplíny. Na trhu naleznete ty určené pro běžce nebo dokonce pro plavce. U těch je potřeba dát si pozor na vodotěsnost. Například hodinky jsou plně odolné proti vodě při plavání až od hodnoty BAR 10.
pohled na hodinky.jpg
Hodinky pro každodenní nošení
U těchto je výběr ještě více individuální. Dnes se nabízejí v mnoha různých provedeních, proto je důležité klást důraz na to, aby seděli k vašemu stylu. „Náramkovky“ musí ladit k vašim doplňkům, ale i k vaší osobnosti. Někteří lidé varují před volbou koženého náramku, jelikož může velmi snadno dojít k jeho poškození. Lepší volbou bývají pásky silikonové či kovové například v dnes módním provedení „mesh“.

U pásků ještě chvíli zůstaneme, dalším trendem posledních let jsou vyměnitelné pásky, můžete tak obměňovat vzhled vašich hodinek podle vaší nálady či příležitosti. Dejte si také pozor při volbě velikosti ciferníku. Pokud máte drobnější ruku, přikloňte se k nižším rozměrům, jinak by vám hodinky mohly být nepohodlné. U pánských typů se velikost většinou pohybuje v rozmezí do od tří do pěti centimetrů v průměru, tento údaj by se měl odvíjet od potřebné délky pásku.