Město andělů


Los Angeles vás uchvátí už svým letištěm a chaosem, kterému se v tomto městě budete muset přizpůsobit. Pro mladé lidi je to ale zajímavé místo, které turisty přijímá s otevřenou náručí a nabídne jim tu pravou americkou esenci k ochutnání.

I přes velký turistický zájem a velkou poptávku po letenkách se dají pořídit levné letenky do los angeles v poměrně krátkém čase. Stejně tak je to i s ubytováním ve městě, které je dobré si zamluvit s předstihem, stejně jako letenku. Existuje několik praktických internetových stránek, kde si slušné a levné ubytování můžete vybrat na základě vašich potřeb a také finančních možností. Pro nenáročné cestovatele to nebude problém.

hvězda z chodníku slávy

V samotném Los Angeles je bezpočet zajímavých míst. K těm nejnavštěvovanějším patří filmová studia. Do nich i do jejich okolí se můžete dostat prostřednictvím organizovaných projížděk s výkladem. Určitě se nezapomeňte projít podél Hollywood Boulevardu po světoznámém chodníku slávy. O pár kilometrů dál je Rodeo Drive – ulice, která se objevuje tak často v amerických filmech, že ji má v povědomí úplně každý člověk. Přehlídka luxusu a zábavy předčí každé očekávání.

nápis Hollywood

Venice Beach se nachází v západní části města a míří sem všichni, kdo si v Kalifornii chtějí užít slaný mořský vzduch, písečné pláže a koncentraci mladých lidí, ať už sportujících, odpočívajících či hledajících zábavu a nová dobrodružství.

Milovníci vesmírných dobrodružství mají jedinečnou možnost spatřit na vlastní oči funkční raketoplán, který má za sebou 25 vesmírných misí a strávil ve vesmíru 220 dnů. Ten se spolu s dalšími zajímavými exempláři nachází v Los Angeles Science Center. Z jiného soudku jsou zase vystavené exempláře v Natural Museum of Los Angeles County, kde na návštěvníky čekají kostry Tyranosauruse Rexe, kterého proslavil známý film o pradávných zvířatech chovaných v moderní společnosti.