Letní cestovatelská výbava aneb co si pořídit na cesty

Jaro je právě v nejlepším, a to pro nás znamená jediné – cyklistická sezóna se blíží. A nejen to – konečně je tu období krásných slunečných dnů, které lákají všechny ven na výlety. Ať už se chystáte cestovat po naší krásné zemi v autě nebo na kolech, jistě už se pomalu začínáte poohlížet po místech, kam byste mohli zavítat v průběhu nadcházejících víkendů. Jaro i léto přímo vybízí k dobrodružství. A protože věříme, že jste podnikaví výletníci, jistě vás potěší naše nápady a rady na příslušenství, které byste si rozhodně neměli zapomenout na letošní sezónu pořídit.

prst na mapě

Pokud cestujete autem, zkuste si vaše vozidlo upravit tak, aby v něm bylo možné třeba i na jednu či dvě noci přespat. Díky tomu umožníte sami sobě i svému partnerovi, nebo případě i celé rodině, abyste se mohli kdykoli zabalit do batohů a vyrazit na celý víkend někam do přírody, aniž byste byli nuceni po cestě plánovat, kde přespíte. To je kouzlo každého road tripu – vydat se na cestu, zastavit tam, kde se vám to zrovna zamlouvá a pobýt tam tak dlouho, jak potřebujete. Není nad to se ráno probudit v neznámém prostředí, obklopeni čistou a klidnou přírodou a vydat se po snídani někam dál za nosem.

Jestli dáváte přednost jízdě na kole a kratším vzdálenostem, možná pro vás bude ideální připravit své kolo na sezónu. Dopřejte mu potřebnou prohlídku specializovaného servisu, popřípadě vyměňte duše nebo i držáky na pití a zavazadlo.

jízda na kol

Nemůžeme si pomoci a musíme nabídnout ještě kompromis, který jistě oceníte, až budete trávit léto venku. Máte-li auto i kolo a nemůžete se rozhodnout, jaký dopravní prostředek vás na příštím výlete bude doprovázet, zvažte variantu, že s sebou vezmete oba dva. Kola snadno připevníte na střechu vašeho automobilu, za pomocí držáku na kola na tažné zařízení na kouli. Díky tomu budete mít kola vždy s sebou, a zatoužíte-li si zastavit u pěkné cyklostezky, nebude vám nic stát v cestě.