Jak zjistit, který video downloader je pro nás nejvhodnější?

Není pochyb o tom, že internet nabízí stále více a více možností. To vede i k tomu, že na něm trávíme stále více a více času. Avšak jednou z dlouhodobě nejoblíbenějších aktivit je sledování nejrůznějších videí na serverech, jako je například YouTube.

Je to jen pochopitelné, koneckonců jich zde můžeme najít spoustu na jakékoliv téma, které nás zajímá. A jejich sledování je zdarma. Není tedy divu, že si zde mnoho z nás najde svá oblíbená, na která se často dívá.

youtube1

To však sebou přináší problém – kterékoliv video může být smazáno, ať už svým autorem nebo serverem. Důvodů může být mnoho, avšak ať už je jakýkoliv, má to jeden důsledek: už se na něj nebudeme moci podívat. A to rozhodně není nic pěkného.

I proto je dobré si své oblíbené kousky stáhnout. Nejenže se pak nebudete muset bát jejich smazání, ale můžete si je také pustit kdykoliv, i když nejste zrovna připojeni k internetu. Navíc je to i legální, tedy pokud si jej stahujete pouze pro vlastní potřebu.

Otázkou však je, který video downloader použít. Na internetu jich najdeme mnoho, většinu z nich navíc zadarmo. Pro laika tak může být těžké rozhodnout se, který z nich zvolit. Naštěstí existuje několik vodítek, kterými se můžeme řídit.

Tím prvním je stahování programu pouze z důvěryhodného zdroje. Také je vhodné si přečíst recenze na daný program od ostatních uživatelů. Byli s ním spokojeni? A pokud ne, co jim vadilo? To vše je dobré zjistit.

youtube2

Také je nutné určit, v jakém formátu výsledné stažené video chceme. Žádný přehrávač je totiž nedovede přehrát všechny. Je tedy potřeba si vybrat takový, který je pro nás nejvhodnější, zvláště pokud s oním videem chceme dále pracovat.

V neposlední řadě je také dobré si říci, zda chceme onen program stahovat, nebo použít online verzi. Obojí má své výhody a nevýhody, a je na nás, abychom se rozhodli, který pro nás bude nejlepší.

Ano, je toho poměrně dost, ale věřte, že se to nakonec rozhodně vyplatí.