Máte už svůj počítač?

V naší době už má svůj počítač čím dál víc lidí. I když byl vlastní PC ještě před pár desítkami let nesplnitelný sen, dneska už je všechno docela jinak. Počítač si můžeme koupit, kdy chceme a kde chceme, a ceny jsou klidně i tak nízké, že i hodně vcelku chudých lidí může aspoň nějaký obyčejný počítač mít.

Pořád jsou tu ale ještě lidi, kteří počítač nemají. Ale je jich čím dál míň. I starší generace už s počítačem umí často aspoň trochu zacházet, i důchodci u něj pořád víc vysedávají. A ti, kdo jsou proti počítačům, jak se zdá, postupně vymírají.

klávesnice a internet

A proč se u nás počítače tak rozšířily? Hlavně proto, že dělají náš život zajímavější a jednodušší. Můžeme je používat snad ke všemu, co nás jenom napadne. Hlavně když se takové PC připojí na internet. To pak můžeme přes počítač hledat zajímavosti, studovat, nakupovat, bavit se, spojit se s přáteli, a to všechno za směšné peníze.

Ten, kdo si koupí počítač, už třeba nemusí posílat dopisy. A zkuste si spočítat, kolik dopisů by se poslalo za jeden počítač. Třeba i jenom pár set. A takové dopisy jsou pořád dražší a někdy ani nedojdou k adresátovi, na rozdíl od e-mailů, které dojdou, a to hned.

práce na počítači

Kdo čte noviny, taky se nedoplatí. A navíc se tam dočte jenom to, co v nich chce jejich majitel mít. Ale na PC s internetem si přečteme cokoliv, co nás zajímá. A levně, často úplně zadarmo.

Kdo stál někdy frontu na poště nebo v bance, ten bude určitě souhlasit, jak snadné je s PC vyřizovat svoje finanční záležitosti, koho nebaví běhat po obchodech, ten si přes počítač nakoupí.

Zkrátka se dá na PC dělat spousta různých věcí. Zvládneme tady toho daleko víc, než jsme zvládali v dobách před počítači. A to se hodí, protože čas je vzácný a pořád vzácnější. A čím víc ho s počítačem ušetříme, tím líp. Tím víc času pak můžeme věnovat něčemu dalšímu. Třeba hraní na počítači.

Category PC