Užívejte si plavání, dovádění a hraní v čisté vodě

Bazén je zkrátka od toho, abychom se bavili a užívali si letní pohodu. Proto si je také pořizujeme na naše zahrady. Stačí k tomu kousek místa a už tam může stát bazén. Ovšem následně si často nevíme rady s dezinfekcí a čištěním. Jaké přípravky použít? Co je nejvhodnější? Co se vyplatí a na co si naopak dát pozor? Na tyto otázky Vám může odpovědět pouze jediný přípravek a to jsou tablety do bazénu 5v1.

kvítek ve vodě

Multi tablety do bazénu 5v1, jejich výhody a použití

Tento přípravek má hned několik výhod a použití je velice snadné. Stačí dát do plováku, skimmeru nebo dávkovače a nechat rozpustit ve vodě. Co tedy všechno umí?

  1. Udržuje optimální hodnoty pH.

Voda následně působí příznivě na pokožku plavců. Zdravé pH je také důležité i z jiných hledisek. Například pokud bude ve správném rozmezí, většinou to bývá od 6,8 do 7,2, budou dobře působit i ostatní složky přípravku, které mají vodu čistit a jsou obsaženy v čisticích přípravcích, v našem případě v těchto tabletách. Optimální hodnota pH by se proto měla kontrolovat alespoň jednou týdně během aktivní sezóny, ale i po jejím skončení, například než bazén zazimujete.

  1. Díky svým účinným složkám bude voda průzračně čistá a hygienicky nezávadná.

Důležitý prvkem je především hygienická nezávadnost vody. I z tohoto hlediska proto přidáváme do vody kvalitní přípravky, které mají více složek jako je tomu v případě těchto tablet. Dezinfekce vody je proto nesmírně důležitá.

vidění pod vodou

  1. Stabilizují se hodnoty chloru.

Chlor čistí a podporuje další účinné složky. Obsah chloru je proto také nezbytný, abychom si mohli užívat každodenního koupání ve vodě na naší zahradě.

  1. Vyvločkování nečistot je další výhodou.

Tento přípravek se postará o vyvločkování nerozpustných nečistot, které se ve vodě objeví. Často jsou to právě vlivem počastí a okolního prostředí různé drobnosti, trávy, hmyz ale i jiné drobnosti a nečistoty.

  1. Eliminuje tvorbu řas a díky tomu účinně předchází nekvalitním vodním podmínkám.

Žádné řasy už v bazénu neuvidíte. Nežádoucí jsou ty, které působí zeleně nebo také do hněda. Tvorbu řas nezastavíme, ale pomocí tohoto přípravku celý tento proces zastavíme a eliminujeme. Dokonce i eliminaci řas tento přípravek dokáže, takže je na něj spolehnutí.