Úprava staršího domu

Pokud jste se rozhodli, že nový domov pro svoji rodinu vytvoříte přestavbou staršího domu, připravte se na nenadálé situace. Každý starý dům v sobě skrývá svá tajemství. A jejich odhalování vám přinese nejedno překvapení. Skoro vždycky to ale stojí za to. Trpělivá práce přinese svoje ovoce. Odměnou vám bude domov, který má svoji neopakovatelnou atmosféru. Vytvořenou generacemi jeho původních obyvatel.

Dům po úpravách

Čím začít?

Střecha – prvním krokem při úpravě staršího domu je zhodnocení stavu jeho střešní krytiny. Často se stává, že už mívá svoje nejlepší léta za sebou a do domu zatéká. Pokud se rozhodnete pro novou střechu, bývá to jedna z největších investic vaší přestavby. Ale určitě se vyplatí. Ušetří vám do budoucna neustále platby za opravy staré střechy. Specializované firmy provedou nejen položení nové krytiny, ale rovněž i odstranění stávající. Vhodné jsou pálené tašky. Plechové, betonové, hliníkové střešní krytiny či asfaltové šindele. Bude záležet jenom na vás kterou, si vyberete.

Okna – budou asi rovněž potřeba vyměnit. Rozhodnout se můžete mezi nejpoužívanějšími se skly jednoduchými. Nebo se skly zdvojenými, která dosahují lepších tepelně izolačních vlastností. Jejich rámy vyberte citlivě k celkovému stylu domu. Ať už to budou okna plastová, dřevěná či hliníková. Cenově dostupnější jsou kombinovaná – dřevo-plast, nebo plast – hliník, která nejméně podléhají stárnutí.
Starý dům u jezera

Fasáda – která byla udržována, může ještě posloužit i další léta. Pokud ale budete chtít svůj nový domov nejen okrášlit, ale její pomocí zajistit i regulaci mikroklimatu uvnitř domu, nechejte vytvořit novou. Buď sanační, která je vodě odpudivá a znemožňuje tvorby plísní. Minerální, která má nejvyšší stálobarevnost. Izolační zaručuje dobré izolační vlastnosti. Ekologická, která obsahuje jenom hlínu a písek, čímž akumuluje teplo a regulují vlhkost. Či v současné nejpoužívanější tepelně izolační fasádní systémy, které jsou finančně výhodné a rychle se aplikují.