Nezdravý životní styl

Nezdravý životní styl vidíme v dnešní společnosti téměř všude. Začíná to od nejmenších dětí. Nemají žádné zdravé návyky. Tráví hodiny u počítače a mobilních telefonů. Nescházejí se venku a veškerá jejich sportovní aktivita jsou dvě hodiny tělocviku ve škole. Je na čase s tím něco udělat. Existuje tolik zájmových kroužků a aktivit. Proč je tedy nevyužít? Děti se dostanou do kolektivu mezi děti a naučí se spoustu nových věcí. Sociální integraci vám opravdu nenahradí internet a facebook. Myslete na to, že se vaše děti učí od vás. A zamyslete se. Kolik času věnujete dětem a kolik e-mailům, telefonátům z práce.

kouření

Co se od vás děti učí? Zvykají si prostřednictvím vaší osoby na technologie. A až jim bude pět let budou ho chtít také. Za další věc kolikrát týdně chodíte společně na procházky do přírody? A kolik času tam strávíte? Jak často navštěvujete přátele nebo kamarády a podnikáte něco společně? Pokud si nevzpomínáte kdy naposled, změňte to. Kouření a pití alkoholu je dalším problémem. Tento trend je opravdu špatný. Zničí vám vaše zdraví. Kuřák smrdí a je nepříjemné být v jeho společnosti. Jak chcete s někým vést úspěšné obchodní jednání když smrdí jako popelník? A to samé platí i u alkoholu. Alkohol je tišící droga, ale když to s ní přeženeme?

nezdravé jídlo

Nejvíc úmrtí na silnicích způsobuje právě alkohol. Ničí vztahy, kariéru. Alkohol si nevybírá vezme vám úplně vše. Na konec i vaši důstojnost a život. Už se ho nikdy nezbavíte a budete už navždy jen abstinovat. Prosím konzumujte alkohol s mírou. Jen výjimečně a určitě nikdy nepopíjejte pravidelně u sebe doma. Vyměňte alkohol za sport, zdravou stravu a choďte brzo spát. Vše se nám vrátí tak jak to vysíláme. Tak ať jsme spokojeni. Důležité je pravidelně jíst a taky hodně zeleniny a ovoce. My máme ve zvyku jíst nepravidelně ve spěchu někde u stánku nebo ve fast foodu. Doma se už jen dojíme zbytky nebo nezdravými jídly u televize. Na jídlo se nesoustředíme a hltáme. Někdy ani vlastně nevíme co jíme, protože se víc soustředíme na okolní vjemy. A pak se divíme, že se nám postupně zhoršuje zdraví a přichází nemoci.