Na tohle bydlení si dokážete našetřit

Na tohle bydlení si dokážete našetřit

Kdo chce bydlet ve svém, ten se musí buďto hodně uskromnit, nebo být opravdu velice šetřivý. I když ne vždy je to pravda. Jsou i jiné, netradiční možnosti.

Na tohle bydlení si dokážete našetřit

Ne každý musí mít vlastní bydlení, ale na druhou stranu je velkou pravdou, že v našich zeměpisných šířkách je to stále standard. Alespoň v menších městech. Zde ještě jsou byty poměrně levné, tedy alespoň donedávna byly. V současné době však vlastní bydlení stojí opravdu velké peníze, a ne každý si ho může dovolit. A to platí dokonce i o malých garsonkách, které mají pár metrů čtvereční. Je sice pravdou, že i dnes platí, že co se ceny nemovitosti týče, hodně záleží na lokalitě, ale tyto rozdíly už zdaleka nejsou tak obrovské, jako tomu bývalo dříve. Hladina ceny obytných nemovitostí se urovnává nebývale vysoko a klesat asi jen tak nebude.

Architekt

V takové situaci tak stále více zájemců o vlastní bydlení volí raději jiné možnosti, nejčastěji bydlení v podnájmu. To není zlé, ale ani dobré. Celý život totiž dáváte peníze do bydlení někomu jinému a ten někdo vás může hypoteticky kdykoliv vyhodit. Jinou možností je koupit si třeba jeden z moderních mobilních domů, které dokáží poskytnout dostatečné pohodlí, když vás není mnoho.

Ulita

Takovéto bydlení není žádnou novinkou, a to ani v našich končinách. Je ale pravdou, že mobilní domy mají daleko větší tradici v zemích na západ od nás, kde se většina modelů vyrábí. Dnes se již nejedná o maringotkám podobná obydlí, ale o plnohodnotné bydlení, které je tak akorát pro malou tří člennou rodinu a méně. Je pravda, že tyto domky nejsou příliš prostorné, ale na druhou stranu nejsou ani moc drahé. Některé kousky vysoké kvality a docela příjemných rozměrů se dají pořídit za vskutku zajímavé peníze.

Dobré i pro dovolené

Celoroční bydlení není jediný důvod, proč si mobilní domek pořídit. Kdo kupříkladu hledá levnou chatku, může sáhnout právě po tomto produktu. Není dokonce nutné pořizovat si rovnou tu nejlepší verzi. Bohatě postačí koupit si některý z dřívějších modelů, které sice nejsou dokonale zatepleny, ale na léto jsou více než vhodné. Navíc izolace se dá předělat s postupem času také.

4.7/5 - (4 votes)