Jsou spolupracující specialisté z různých oborů dobrý nápad?

V každém oboru jsou potřeba lidé, kteří mu https://www.beremese.cz/forum/volna-diskuze/jak-pozvat-chlapa-na-kafe-2/ velmi dobře rozumí. Takoví, co vědí o dané problematice prakticky vše, co vědět lze. Jsou často neocenitelnými zaměstnanci a často bývají ve vyšších pozicích. Pod jejich vedením pak jde práce dobře, protože ví, jak má vše probíhat.diagram spolupráce mezi rozdílnými odděleními

Co když je ale potřeba na vyřešení daného problému kombinace více oborů? Typickým příkladem může být lékařství, kdy pacientovy zdravotní obtíže mohou ovlivňovat několik rozdílných orgánů. V takovém případě se zdá jednoznačným řešením pozvat přední odborníky ze všech nutných oblastí, a tito spolupracující specialisté petrortho.cz zajisté dojdou k nejlepšímu možnému řešení.

Takto přemýšlí v podstatě většina lidí. I proto máme například lékařská konzilia nebo různé panely řešící změnu klimatu. Předpokládá se, že když tito odborníci dají hlavy dohromady, jistě bude výsledek dobrý. V teorii by to i mohlo fungovat, bohužel praxe je poněkud jiná. A to především z důvodu, že jsme všichni jen lidé.

Všimněme si, jak často tyto debaty prakticky nikam nevedou a nepřijdou s nějakým dobrým řešením. Často vyplodí několikastránkovou zprávu, která však ve své podstatě neříká nic, než opakuje fakta, která jsou již známá. Ale proč? Vždyť se to vše zdá tak logické!

Problém je, že všichni tito experti vidí danou problematiku ze svého úhlu pohledu. Jde o znak takzvané „profesionální deformace“. Ruku v ruce s tím však jde i to, že ostatní odvětví nepovažují za tak důležitá. Jistě jste to zažili i ve škole, kdy jste měli několik učitelů, z nichž každý z nich považoval svůj předmět za ten nejdůležitější, který se budete učit.zubní lékař

K tomu můžeme přidat i špetku profesionální hrdosti, kdy si lidé nechtějí přiznat, že by se mohli mýlit, nebo že by názor někoho jiného byl směrodatnější než jejich. Koneckonců, oni jsou ti nejlepší ve svém oboru. Musí tedy mít naprostou pravdu.

I to je důvod, proč jsou jednání nejrůznějších komisí často bezobsažná a bez většího výsledku. Každý si hájí svou pravdu, a není příliš ochoten ustupovat. A to je škoda, neboť bychom tím mohli skutečně hodně získat. Co se ale dá dělat. Lidé zkrátka budou lidé. Tak možná vy zkuste přijmout, že i ten druhý může mít pravdu. Bez emocí, prostě jako holý fakt. A když to bude dělat více lidí, uvidíte, jak se naše společnost zlepší. A ona si to zaslouží.