Dokud máte čas, připravte se

V současné době jste dva. Za pár měsíců budete tři. Taková změna obrátí životy dvou zcela naruby. Ale pouze jen v tom dobrém slova smyslu. Očekávání přírůstku do rodiny je důkazem Vaší lásky. Proto je zapotřebí se na tak významnou změnu ve Vašich životech okázale připravit.

miminko

Na co musíte myslet především

V první řadě je důležitý prostor, ve kterém bude Vaše dítě vyrůstat. Prostor, na který si Vaše miminko bude hned po příchodu domů zvykat. Ve kterém bude prožívat první okamžiky vývoje. Pokojík s náležitostmi, jako je postýlka, přebalovací pult, skříňky a skříně. A hlavně veselé barvy, které už od narození budou příznivě ovlivňovat fantazii.

Neméně důležité je i kojenecké oblečení, které se časem bude měnit v oblečení na batole, nebo dětské, jako takové. Mít dostatek kabátků, dupaček, košilek, overalů je základem pro hladký průběh docela náročných dnů, které Vás již brzy čekají. S tím samozřejmě souvisí i plenky a kosmetika na miminka, bez kterých se rozhodně neobejdete.

batole

I když nebudete na přípravu sama, využijte už nyní, v době těhotenství, možnosti internetu a nakupování jeho prostřednictvím. Přece jen jste už ve vysokém stadiu těhotenství, takže dlouhodobé chození po obchodech bývá dost náročné.

Usedněte ve volné chvíli k nabídce kojeneckého oblečení a začněte si nejprve prohlížet jednotlivé kousky. Najednou zjistíte, co všechno vlastně Vaše miminko bude potřebovat. Zcela jistě byste v první chvíli objednala všechno, protože tak krásným mikinám nebo kalhotkám se prostě odolat nedá. Ale raději přibrzděte. Objednávejte až po střídmém zvážení toho, co Vaše miminko bude opravdu potřebovat.

Vyberte si v klidu celou kojeneckou výbavičku, se kterou pojedete do nemocnice. Pokud už znáte pohlaví Vašeho dítěte, pak se zaměřte na barvu jednotlivých dílů. Také myslete na roční období, ve kterém si potomka budete odvážet domů. A rozhodně budete přibližně vědět, jak velké miminko se narodí. Nejmodernější technika v nemocnicích to dokáže určit.

Víte, učiňte tak nyní. Dokud máte přece jen víc času, než se očekáváný drobek narodí. Potom už Váš čas budete dělit na dva díly. A ten druhý bude podstatně větší.