Amatérský triatlon

Triatlon, česky trojboj, je kombinace tří sportovních disciplín – běhu, cyklistiky a plavání. Při klasickém triatlonu se běhají, jezdí i plavou vzdálenosti, kvůli kterým se běžnému, byť aktivnímu, sportovci dělají před očima rudá kola.
závodníci triatlonu
I když ale nejste zrovna Emil Zátopek a ani se vám do toho jím být tak moc nechce, není třeba se myšlenky na triatlon vzdávat.
Existují totiž akce pro fanoušky právě těchto tří sportovních disciplín, kde se zapotíte, sáhnete si na své limity, ale nezahynete jako slavný běžec z Maratonu do Athén při výkřiku „Vítězství!“
Naopak si to vítězství (ducha nad hmotou a sami nad sebou) docela užijete. A někdy dostanete v cíli i guláš.
muž na kole
Kolik poběžím, pojedu a poplavu?
 
To je různé. Na akcích bývá i více kategorií, můžete třeba běžet 10 km, jet 50 km a plavat 1 km. Pokud se na to necítíte, běžíte polovinu, jedete 20 km a plavete také polovinu. Prostě tak, aby byla zábava.
Té si určitě užijete spousty, od hudby a příjemné atmosféry na startu, přes sportovního ducha a nadšení až k vlastnímu zadostiučinění.
plavec v bazéně

Co s sebou?
 
Logicky věci na kolo (nezapomeňte helmu), na běhání a plavky. Jezdí se v plném provozu, je tedy třeba dát na bezpečnost a mít se silniční cyklistikou alespoň nějaké zkušenosti. Startovné se pohybuje kolem pětistovky, vaše sportovní pokusy vás tedy nezruinují. S sebou si také nezapomeňte své blízké – polovičku nebo rodinu- kteří budou čekat v cíli a dramaticky křičet vaše jméno.
Při akcích bývají i malé dětské „triatlůnky“, chcete-li tedy zažehnout ve svém potomkovi zájem o sport, pozvednout mu sebevědomí a užít si s ním krásné odpoledne, není lepší příležitost.
 
Výhody zkrátka převažují nevýhody. A až se budete lopotit na osmém kilometru běhu, dýchat jako bernardýn a udělat další krok se vám bude zdát těžší než vylézt na Anapurnu, získáte při představě triatlonu – ovací davu a chlazeného birella v cíli – čerstvou motivaci.  

Category Nezařazené