Únik vody dokáže pokazit pěkný den

Když je před vámi volný víkend, venku je příjemné teplo, den je jako malovaný, na nebi ani mráček a vy se cítíte dobře odpočatí a svěží, bude se vám dobře plánovat jeho průběh. Což třeba vyrazit na celodenní nedělní výlet na kole, a v sobotu odpoledne zajít na skvělou večeři do pizzerie? Nebo si pizzu nechat domů raději poslat a pozvat vaše přátele na malý piknik? Možností je celá řada a vy stále doufáte, že si dokážete den užít podle těch vašich nejkrásnějších představ.

instalatérské kleště sikovky

Jenže ne vždy to klapne a ne pokaždé se v pondělí můžete chlubit v práci, jak báječný víkend to byl. Do hry mohou totiž vstoupit technické nedostatky některých technologií a také fyzikální zákony. Ty nelze obelstít a mohou nás nepříjemně zaskočit v podstatě kdykoli. Třeba takový únik vody.

instalatérská profese

Když vám doma praskne vodovodní potrubí, anebo začne voda unikat skrze ventil, těsnění či poškozenou armaturu, máme v zásadě dvě možnosti. Buď se jedná o závadu mimo zdivo, anebo uvnitř zdiva. Ta první závada je vždy přijatelnější, protože ihned odhalíte, odkud voda odtéká, a můžete směle volat instalatéra. Klidně v rámci havarijního servisu, i když je dnes zrovna sobota. Instalatéři obvykle do hodiny dorazí, a pokud není závada příliš náročná na opravu, ještě téhož dne odpoledne můžete odejít do zmiňované pizzerie.

A co v situacích, kdy voda vede ve zdi, pod omítkou? Půjde sice o obtížnější způsob odstranění závady, ale nemějte obavy, že by přijel instalatér, omlátil veškerou omítku na celé zdi mezi kuchyní a koupelnou, a vám zbyly jen oči pro pláč, dnes se na to jde jinak. Instalatéři využívají moderní metody vyhledávání unikající vody pomocí poslechových tyčí Hykron a formovacího plynu, takže problém naleznou s velkou přesností, následně stačí odebrat jen malý kousek omítky, vadný díl opravit a omítku zas rychle zacelit. Nakonec se do té pizzerie dostanete i v takovémto případě.