Nevýhody kočky v bytě

Pořídit si domů kočku je velké rozhodnutí. Jedná se o domácího mazlíčka, který s vámi stráví mnoho let. Dobře si tedy rozmyslete, zda ji chcete. Zvažte všechny výhody a nevýhody a teprve následně se rozhodněte. Mějte totiž na paměti, že kočička nemusí být jen roztomilá https://www.girltime.cz/kocicka-nemusi-byt-jen-roztomila/.

Kočky jsou sice velmi roztomilé a jejich hlazení opravdu zahřeje na duši, ale jak už tomu bývá, vše má i svá negativa. Jinak tomu není ani u chovu koček – a je úplně jedno, zda máte čistokrevnou s průkazem původu, nebo nějaký vesnický mix. V bytě se všechny mohou chovat stejně dobře, nebo stejně špatně. Při výběru si tedy volbu dobře rozmyslete!

sedící kočka

Největším problémem malých koček je totiž fakt že mají drápy a dokážou rozdrápat vše, co jim přijde pod tlapky. Pokud tedy máte koženou sedačku a židle, mohli byste být během chvíle velmi zklamaní. Protože pokud kočička zůstane dlouho sama doma a bude se nudit, je dost možné, že vám na vašem koženém nábytku udělá škrábance – což by vás mohlo přijít opravdu draho.

Další nevýhodou je, že kočky jsou velmi pružné a vyskočí opravdu kamkoliv. Pokud tedy při odchodu domů necháte na lince nějaké jídlo, může se vám snadno stát, že bude snězené, nebo rovnou shozené na zemi. Obdobně tomu může být s jakýmkoliv květináčem. Zkrátka před kočkou v bytě opravdu nic neschováte.

kočka a pes

Jakmile se tedy rozhodnete investovat do kočky, počítejte i s tím, že ji budete muset vycvičit. Kočky se sice cvičí jinak a hůře než psi, ale není to nemožné a pokud chcete mít se svoji kočkou spokojené soužití, výcviku se stejně nevyhnete.

Abychom kočkám ale jen nekřivdili, je potřeba říct, že jsou velmi čistotné a v bytě vám rozhodně nebudou nikde nechávat žádné loužičky ani bobky, jako to dělají psi. Zkrátka kočky mají své kladné i záporné stránky – tak jako všechny ostatní zvířata.