Krátké vzdálenosti nejsou problém

K přesouvání na krátké vzdálenosti nemusíme vždy nutně využívat automobil. Zkuste pro jednou nechat automobil zaparkovaný a vyrazte si na elektrokoloběžce, elektrokole nebo skútru. Uvidíte, že jízda dostane zcela jiný rozměr. Tato menší vozidla oceníte především na chatách a chalupách, kde potřebujete překonat pouze krátké vzdálenosti. Ne vždy se vám chce všude chodit pěšky. Obzvlášť v letním období se jízda na těchto vozidlech může stát příjemným zpestřením. Navíc vás může těšit, že přispíváte k lepšímu životnímu prostředí, právě provozem těchto ekologických vozítek.
památka Ženevy
Chcete-li raději menší vozítko, zvolte elektrokoloběžku. Jsou velmi skladné. Pohodlně ji převezete nejen automobilem, ale i městskou hromadnou dopravou. Při nákupu se zaměřte na kvalitu baterie. Tady se vyplatí raději nějakou korunu připlatit. Dražší modely vám umožní větší počet ujetých kilometrů. Rozhodující je i doba nutná k dobíjení baterie. Samozřejmě ruku v ruce s cenou, jde i kapacita výkonu vozidla. Některé dražší modely dokáží jet až dvacet pět kilometrů v hodině.
Oblíbeným dopravní prostředkem se může stát elektrokolo. Bez problémů vás vyveze i do většího kopce. Využijete ho ve městě, stejně dobře jako v přírodě. Můžete si totiž vybrat jak z městského, tak z terénního provedení. Bohužel ceny elektrokol se pohybují stále v řádech několika desítek tisíc korun.
zelený skútr
Ať už si vyberete kolo nebo koloběžku na elektro pohon, vždy si spočítejte, kam až na jedno nabití baterie dojedete.
Milovníkům vyšších rychlostí a větších vozítek, bude vyhovovat elektro skútr. Je podstatně rychlejší než ostatní uvedená vozidla, ale jeho provoz je stejně ekologický. Vybrat si samozřejmě můžete i ze skútrů benzínových. Tyto skútry se se výborně hodí do měst i pro rekreační účely. Jen dobře zvolený a udržovaný stroj, vám bude uspokojivě sloužit.