Kdy stud není na místě

Zejména ženy trpí jednou nepříjemnou záležitostí. A věřte, že slovo „trpí“ je zde docela namístě. Inkontinence je sice nijak nebolí, ale psychicky strádají o to více. Ženy se mnohdy za tento problém stydí natolik, že je pro ně nepředstavitelné někomu se svěřit. A to i v případě, že by se měly poradit se svým lékařem. Přitom inkontinence není vůbec nijak výjimečná.
veřejné označení wc

o   Tímto problémem se trápí v české populaci až sedm set tisíc žen.
o   Pro představu – je to počet obyvatel Brna a Ostravy dohromady.
Rozhodně je tedy nesmysl se za tuto potíž stydět. Lékaři rozdělují inkontinenci na stresovou a urgentní.
a)      Stresová – její příčiny jsou většinou fyzického rázu. Žena má z nějakého důvodu oslabený svěrač močové trubice a svaly pánevního dna. Poprvé se tento problém může projevit už v těhotenství nebo po porodu. Nebezpečí se zvyšuje při smíchu, kašli, kýchnutí nebo zvedání těžšího předmětu.
b)      Urgentní– tento problém se odehrává většinou v hlavě. Bývá totiž vyvolán psychickým tlakem ve formě stresu. Postižený má náhlé nucení na malou stranu, které je natolik silné, že není schopen doběhnout na nejbližší toaletu.
veřejné označení wc

Odhalení příčiny pomůže v léčbě

Problém samovolného úniku moči může být také způsoben některými léky, které podporují vylučování vody z organismu. Inkontinenci může zhoršit i alkohol, nikotin, kofein a některá potravinářská barviva. Léčba spočívá v posilování pánevního dna vhodným cvičením. Pokud právě tyto problémy řešíte, zkuste si zjistit něco o speciálních cvicích, které se nazývají Kegelovy.
o   Pokud by problém neustával, je možné přistoupit i k chirurgickému řešení.
o   Při operaci se střední část močové trubice podepře speciální páskou.
Existují ale také některé léky, které mohou problém pomoci řešit. Důležité je, aby se člověk za projevy svého těla nestyděl a řešení problému neoddaloval.