Jak udržet svůj mobil déle nabitý

Jistě se vám už u některých mobilních zařízení stalo, že se vám zanedlouho vybila baterie, i přes to, že míval mnohem větší výdrž. Zda nemáte mobil delší dobu, je možné, že za to nemůže samotná baterka, ale to, jak máte zařízení nastavené.  Jak tedy, ať už je to android nebo ios, udržet svůj mobil déle při životě?
nabíjení telefonu
Snižte jas. Pokud se nacházíte v tmavším prostředí, není potřeba, aby byl jas nastaven na plno. Ideální možnost je automatické vyvážení jasu, kdy se display přizpůsobí okolním světelným podmínkám. S tím souvisí i vypínaní obrazovky. Pokud mobil nepoužíváte, ale máte jej odemčený, zbytečně se tím vybíjí. Pokud ho zapomínáte zamykávat, nastavte si to v nastavení jako automatické, po různě dlouhých časových intervalech.
Změňte svou tapetu. Některé systémy jsou schopny promítat na pozadí pohyblivou tapetu. Je to rozhodně krásný a působivý prvek, ale s výdrží rozhodně není moc dobrý kamarád.
Zrušte běh aplikací v pozadí. Pokud odejdete z aplikací a přímo je nevypnete, budou mít velký vliv na spotřebu baterie. U některých mobilů stačí jen restartovaní, některé žádají vyházení spuštěných aplikací manuálně.
Mějte vypnuté Bluetooth a Wi-Fi připojení. Pokud zrovna nepotřebujete surfovat na internetu a nepotřebujete být spárovaní s jiným přístrojem, vypněte si tyto funkce. Pokud na to nejste zvyklí, nejspíš to pro vás ze začátku bude otravné, ale jistě se to brzy automaticky naučíte.
Zapněte si úsporný režim. V tomto režimu se může stát, že nebudou dostupné některé funkce, nebo budou pozměněny, dokáže ale zvednout výdrž baterie, o což se právě snažíme. Pokud ony funkce budete potřebovat, stačí úsporný režim vypnout a po skončení úlohy zase spustit.
telefon na klávesnici
Zrušte zobrazování polohy. Nejen, že je takhle váš mobil jednoduché dohledat ostatními, ale je to veliký žrout energie. Svou polohu povolte sdílet teprve tehdy, kdy ji potřebujete například k mapám nebo GPS.
Jak nabíjet rychleji? Pokud potřebujete nabít mobil mnohem rychleji než obvykle, stačí zapnout režim letadla. Váš mobil sice nebude schopen vyhledávat signál (u některých ani
Wi-Fi sítě) a nebude moci používat datové připojení, ale jednoznačně urychlí dobití baterie.