Astrologie a naše služby

Služba lidstvu, naše zaměstnání, to vše nám může nastínit Astrologie. Dělám opravdu to, na co jsem stvořen? Anebo zaměstnání, které vykonávám, není pro mě, natož pro ostatní, vůbec přínosné? V čem můžu ostatní obohatit svojí osobní prací?
vládnoucí planeta služeb - Merkur
Zaměřme se na astrologický 6. dům. Planety, které se zde nacházejí, nám pomohou odhalit naše skutečné zaměstnání, které by mohlo být pro nás stvořené. Konstelace planet prozrazují, jestli bude životní volba našeho osudu ohledně práce pro druhé jednoduché (trigony) či krajně obtížné (kvadratury). Znamení, kde se nachází hrot 6.domu, podbarví zaměstnání svoji přízračnou charakteristikou.  Máme-li například hrot šestého domu ve znamení Vodnáře, naše zaměstnání by mělo mít obor technického rázu, objevování nových technologií. A bude-li zde ještě planeta Merkur posílená trigonem planetou Mars, je naším posláním nejenom tyto technologie zkoumat, ale aktivně je přinášet do života a předložit ostatním.
Jak víme, domácí znamení 6.domu je Panna. Je charakteristická službou pro ostatní. Takoví lidé dovedou být hodně pracovití v čemkoliv – a ve spojení např. s planetou Neptun a aspektem na Saturn mohou mít pracovní výsledky formu zajímavých uměleckých děl – sochy, malby. Pakliže máme v 6.domě Marta, jsme rození workoholici. Svět takové lidi potřebuje.
Planeta Merkur je mytologicky spojená s postavou Herma, syna Dia a Atlantovy dcery Maie. Jeho charakteristické vlastnosti jsou lstivost a pohyblivost. „Merkuriánsky“ zaměření lidé dokáží věci pořádně prozkoumat a získat zcela přesné výsledky. Tam, kde se nachází v našem horoskopu Merkur, můžeme najít naši schopnost logického úsudku.
astrologický vládce bydlení – Znamení Panny
Zaměstnání mohou být různorodé, stejně tak, jako je samotná Astrologie. Odhalováním našeho horoskopu se nám otevírají netušené možnosti, které můžeme ke službě lidstvu nabídnout.