Ani v zimě nemusíte mít nouzi o vitamíny a čerstvou zeleninu

Chutná vám asijská kuchyně? Chcete svůj jídelníček obohatit o nutričně bohaté suroviny? A ze všeho nejvíce milujete čerstvou, křupavou zeleninu? Existuje způsob, jak spojit příjemné s užitečným, a to vše spojit do jednoho http://prima.iprima.cz/porady/zdenkova-akademie/nadivane-kure-z-jednoho-hrnce šikovného způsobu, jak se jednou pro vždy zásobit hromadou vitamínů v té nejvíce lákavé a dobře stravitelné podobě. Zkrátka, pusťte se do klíčení semínek a nebudete toho litovat!

miska

Vypěstovat si čerstvé mladé výhonky rostlin není nic složitého. Vystačíte si u toho s vhodnou nádobou na klíčení semínek. Tu pořídíte už za několik stovek korun, a to ať už jde o sklenici na klíčení semínek anebo o speciální sadu misek na klíčení. Nicméně pokud chcete ušetřit každou korunu, můžete si takovou vhodnou nádobu vyrobit i sami doma z větší zavařovací sklenice jednoduše tím, že její víko proděravíte hřebíkem do podoby síta. Nic víc udělat nemusíte.

Poté už stačí jen nasypat množství semínek do sklenice a zalít je vodou tak, aby je hladina přesahovala. Takto je nechejte několik hodin bobtnat, třeba přes noc. Jakmile semena nasáknou vodu, spustí se proces klíčení. K jeho optimálnímu průběhu je zapotřebí vyšší teplota, takže nejlépe uděláte, pokud nádobu na klíčení postavíte v teplém pokoji třeba na okenní parapet, kde bude svítit sluníčko. Vodu následně slijte a semena nadále udržujte ve vlhkém prostředí tím, že je jednou za pár hodin propláchnete čerstvou vodou. Uvidíte, že se mladé rostlinky brzy probudí k životu a vystrčí své první klíčky. Jakmile budou mít první lístky, můžete se pustit do jejich konzumace.

sazenice

Vypěstovat si bohatou úrodu je v tomto případě opravdu snadné a úspěšným zahradníkem se tak může stát i ten, kdo nevlastní ani malý kousek půdy, dokonce ani balkón. Nejsou k tomu potřeba ani žádné speciální znalosti či dovednosti. Jde jen o to, vybrat si semena, vložit je do nádoby a dopřát jim základní životní potřeby jako jsou voda, vzduch, teplo a světlo.