Ubytovací služby

Ubytovací služby

Hotel
Hotely se rozdělují do třech, čtyřech a pěti hvězdiček. Čím vyšší hvězdička, tím větší kvalita, jak vybavení, tak i služeb. Samozřejmě pětihvězdový hotel je nejdražší a proto českou klientelou, je velmi málo využívaný. Nejčastěji využívané jsou spíše tříhvězdičkové a občas čtyřhvězdičkové. V tříhvězdičkovém hotelu je většinou základní vybavení, skříně, postele, stolek se židlemi a TV a samozřejmostí, vlastní WC a sprcha. V čtyřhvězdičkovém už je luxusnější vybavení, WC se sprchou a někde i vanou, kvalitnější postele, křesla minibar a většina pokojů disponují i klimatizací, dále mají TV se satelitním připojením a telefonem.
Ubytovna, turistika
Hostel
Hostely, jsou většinou využívané lidmi, které nemají takové nároky na ubytování, pro levnější výslednou cenu. Většina hostelů, jsou na způsob ubytovacích buněk, kde už mají společné WC a sprchu s vedlejším pokojem, většinou tam bývají vybavené kuchyňky v chodbě, kde to využívají i jiní hosté. Tento typ ubytování většinou využívají mladí lidé, jednak kvůli ceně a jednak kvůli seznámení s jinými hosty. Nebo lidé, kteří mají plány na celodenní výlety a stačí jim to pouze kvůli přespání. Vybavenost těchto pokojů, je omezenější, než v dražších hotelech, většinou je tam skříň, postele a malý stolek se židlemi, televize tam většinou nebývá.
Hotel, hotelový pokoj
Ubytovna
Tento typ ubytovacích služeb, je nejlevnější varianta, je využívaná zejména chudšími lidmi, protože cena je nejnižší. I vybavení je velmi omezené, postele, poličky a stolek se židlemi, lepší ubytovny mají někdy v pokoji i TV anebo alespoň přípojku, protože tam většina lidí žije dlouhodobě. Většinou tyto typy ubytování, jsou ve vícelůžkových pokojích, hodně to využívají stavební firmy pro své zaměstnance z východu. Tento typ ubytování už má sdílené sprchy a WC, kam chodí všichni ubytovaný. Většina klientely je tam ubytovaná dlouhodobě, většinou jsou to lidi, kteří buď bydlí mimo dané město a mají to kvůli dojíždění do zaměstnání, anebo lidé, kteří nemají domov a hradí jim to různé instituce. Dále je to využívané mladými cizinci, kteří mají omezené finanční prostředky a dává jim to možnost, levného ubytování a tím pádem, jim zůstane více peněz na zábavu.
Všechny tyto ubytovací služby už mají většinou přístup k Wi-fi připojení.